راه اندازی کارگاه تولید میوه خشک | قیمت میوه خشک | میوه خشک عمده | لیماک فروت
5/5 - (18 امتیاز)

امروزه عده زیادی از مردم به دنبال این هستند که کسب و کار های خانگی خودشان را راه اندازی کنند.کسب و کار های خانگی در عین کمک به اقتصاد خانواده میتواند برای اعضای یک خانواده اشتغال کنند.

یکی از مشاغلی که افراد شروع میکنند،تولیدی میوه خشک خانگی یا تولید میوه خشک صنعتی است.راه اندازی این کارگاه یکی از کسب و کار هایی است که سود بسیاری دارد.

کارگاه تولید میوه خشک شده با خرید چند دستگاه خشک کن و حضور چند اوپراتور میتواند شروع به کار کند.

تولید میوه خشک به روش صنعتی

در روش صنعتی ابتدا میوه و یا سبزی توسط دستگاه شستشو اتوماتیک شسته می شود و بعد از ان با دستگاه آبگیر سانتریفیوز آبگیری می شوند. برای اینکه میوه های را خرد و یا قطعه قطعه کنید آن ها را داخل دستگاه اسلایسر میوه ریخته و آن ها را به صورت اسلایس شده در می آورند.

در مرحله بعد میوه ها، آماده خشک شدن می شوند و قطعه های ریز شده میوه را روی سبد های مخصوص می گذارند و با گاری ان را به داخل دستگاه خشک کن انتقال میدهند .

در این دستگاه شما میتوانید دما را بر اساس میزان رطوبت مورد نظر تنظیم کنید و بعد از گذشت مدت زمان مشخصی میوه ها خشک می شوند و شما میتوانید از داخل خشک کن،سینی ها را بیرون بیاورید.

آیا ایران ظرفیت تولیدی میوه خشک صادراتی را دارد؟

به طور معمول بسیاری از کشاورزان علاقه دارند که به بخش تولید میوه خشک صادراتی وارد شوند؛ به این دلیل که در بیشتر مواقع با خراب شدن بخش زیادی از محصولات باغی کشاورزان،ضرر های مالی بسیاری به آن ها وارد می شود.

اما شما باید به این نکته توجه کنید که برای فروش میوه خشک به صورت بسته بندی شده و یا به صورت فله ای باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

به طور مثال :باید مشخص کنید که چه بازارهایی خریدار محصولات شما هستند و خرید دستگاه هایی که پیشرفته هستند از دیگر اقداماتی است که باید به آن توجه داشته باشید

آیا راه اندازی کارگاه تولیدی میوه خشک کنی و خط تولید خشک کن میوه سود آور است؟

میوه و سبزیجاتی که تازه هستند مسلما فواید و خواص بیشتری دارند. ولی خشک کردن میوه و سبزیجات در کشور جا افتاده است وبازار خوبی هم دارند؛ ولی در برخی کشورها مانند روسیه،میوه و سبزی در هر زمان در دسترس نیست.در کشور خودمان هم در زمان هایی که میوه های خاص در دسترس نیست میتوانیم از قبل انها را به صورت خشک در بیاوریم و در زمان هایی که در دسترس نیست از آن استفاده کنیم.

و از نظر سود هم میتوان گفت که تولید میوه خشک سود بسیاری را هم به همراه دارد.

مجوز های لازم برای راه اندازی تولیدی میوه خشک

مجوز برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ متفاوت است.برای کارگاه های خانگی لازم است که محیط کارگاه را انتخاب کنید وباید ازبهداشت همان منطقه پروانه بهداشتی بگیرند.

برای راه اندازی کارگاه صنعتی باید مجوز را از بهداشت و وزارت کار بگیرید و در ادامه باید از اتحادیه تولید میوه خشک،مجوز لازم را دریافت کنید.

تجهیزات تولید میوه خشک

-برای راه اندازی خط تولید صنعتی،شما به دستگاه شستشو و وان نیاز دارید.

-دستگاه ابگیری و خشک کن هم برای سبزیجات لازم است

-برای خرد کردن میوه ها و سبزی ها از اسلایسر استفاده می شود.

-برای تناژ بالا لازم است که از دستگاه های هسته گیر و پوست گیر استفاده کنید.

-بعد از ان دستگاه خشک کن نیاز است و بعد از دستگاه خشک کن،دستگاه بسته بندی.برای یک بسته بندی خوب و با کیفیت باید هزینه کنید تا محصول خود را در یک بسته بندی زیبا به دست مشتری برسانید.

چند نکته برای راه اندازی تولیدی میوه خشک موفق

برای شروع کردن هر کاری ابتدا لازم است که با فعالان در این حوزه،مشورت بگیرید تا فوت و فن کار را بشناسید.در ادامه مخیواهیم چند نکته را بیان کنیم:

1-دستگاه هایی که با کیفیت اند،تضمین کننده کیفیت محصول نهایی شما هستند.

2-بهتر است که مواد اولیه را از کشاورز و یا تولید کننده بخرید تا کیفیت خوب و بهتری داشته باشد.

3-محصول نهایی را،با توجه به نیاز بازار هدف تغییر دهید؛ اگر که بازار به جای سیر خشک شده به پودر سیر نیاز داشت،پودر سیر تولید کنید.

4-با توجه به نوع میوه،خط تولید را راه اندازی کنید تا بیشترین کیفیت و کمترین دور ریز را داشته باشد.

5-بازاریاب های خود را داشته باشید.

6-در کنار کیفیت،قیمت خوب و مناسب حرف اول را می زند،قیمت بالا و نجومی ندهید.

7-اگر بسته بندی درست و زیبا داشته باشید این تضمین کننده فروش شما خواهد بود.پس به بسته بندی خود اهمیت دهید.

راه اندازی کارگاه تولید میوه خشک | قیمت میوه خشک | میوه خشک عمده | لیماک فروت

برای صادرات میوه خشک چکار باید کرد؟

از انجایی که صادرات فرایندی پیچیده و مهم است،قبل از ان که وارد این حوزه شوید باید تمام مراحل و فرآیند های کار صادرات را آموزش ببینید و با اگاهی کامل شروع به فعالیت کنید.تجارت و صادرات میوه خشک،صنعت نوپایی است.

10 سال قبل در مقایسه با امروز میوه خشک در میان مردم جایی نداشت،اما امروزه این محصول مورد توجه افراد زیادی است.

کلام اخر

در این مقاله سعی کردیم در مورد تولید میوه خشک اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم و شما دانستید که راه اندازی این کسب و کارها سود بسیاری دارد. وهمچنین دانستید که  برای راه اندازی تولیدی میوه خشک موفق چه کار هایی را باید انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر شما میتوانید به سایت لیماک فروت مرتاجعه کنید.

با دنبال کردن پیج اینستاگرام لیماک فروت از اخرین اخبار این خوراکی خوشمزه و فروش های ويژه مطلع شوید.

مطالب مرتبط

12 نظرات

ارسال نظر

تهران-شهرقدس، ۴۵متری کلهر، روبه روی پمپ بنزین ثارلله، دفتر شهرک صنعتی زاگرس، طبقه۲-واحد۴

راه های ارتباطی

ایمیل: info@limakfruit.com

تلفن: 09108806391

تلفن2: 09196019589

© محتوای سایت لیماک با ذکر منبع بلامانع میباشد.کلیه حقوق محفوظ میباشد.

طراحی شده توسط ایران طراحی