راهنمای خرید میوه خشک عمده | قیمت میوه خشک | خرید میوه خشک | تولید میوه خشک | میوه خشک
5/5 - (11 امتیاز)

نگهداری و حفظ میوه تازه همیشه امکان پذیر نیست و هر کدام از میوه ها زمان و فصل مخصوص به خود را دارند.و به همین خاطر انسان به دنبال روشی است که بتواند برای مدت طولانی میوه ها را نگهداری کند.از روزگاران قدیم مردم از روش هایی مانند مرباکردن،خشک کردن؛ و … برای نگهداری میوه ها استفاده می کردند.

خرید میوه خشک عمده

میوه خشک ،اگر که به خوبی خشک شده باشند،میتواند به خوبی خواص میوه را انتقال دهد،و معمولا این آجیل ها و خشکبار ها در جذب مشتریان ایرانی ،موفق وارد عمل شده اند. خرید میوه خشک عمده در بازار های ایرانی، در مواقع مختلفی انجام می شود.

نحوه نگهداری از میوه خشک عمده

در نظر داشته باشید که به طور کلی خشکبار،سرعت و قدرت جذب بالایی در جذب رطوبت محیط اطراف دارند. و همچنین خشکبار معمولا مورد علاقه حشرات هستند و به همین دلیل است که خشکبار ها مورد حمله حشرات قرار می گیرند.
بنابراین لازم است که برای نگهداری از میوه های خشک شده از ظروف شیشه ای و ظرف های پلاستیکی و بهداشتی استفاده کنید. و باید توجه داشته باشید که این محصولات باید در جای خشک و به دور از گرما نگهداری شوند.

قیمت فروش میوه خشک عمده

قیمت فروش عمده میوه خشک یا چیپس میوه در بازار همیشه ثابت نیست. از جمله  ازعوامل موثر بر قیمت فروش عمده میوه خشک  میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

فصل تولید میوه تازه

هر کدام از میوه هایی که در مغازه ها و بازار هستند فصل مشخصی دارند.
و طبیعی است که قیمت میوه خشک شده در طی فصل برداشت و همچنین توزیع میوه به بازار، قیمت پایین تر و مناسب تری دارد.اما هر اندازه که ما از فصل برداشت میوه فاصله بگیریم قیمت میوه خشک هم بیشتر می شود.

قیمت میوه تازه

قیمت خرید میوه های تازه توسط کارگاه های تولید میوه خشک،از جمله عوامل مهم و موثر در قیمت و فروش میوه خشک عمده است. این کارگاه ها هرچقدر که میوه های تازه را با قیمت مناسب تری خریداری کنند ،میتوانند میوه خشک تولیدی را با قیمت بهتری به بازار عرضه کنند.

نرخ ارز

نرخ ارز بر قیمت میوه های وارداتی مانند نارگیل و انبه و موز و.. تاثیر مستقیمی دارد. و بر میوه های تولیدی در داخل کشور،به صورت غیر مستقیم تاثیر میگذارد. و در نتیجه در قیمت فروش میوه خشک عمده تاثیر آن نمایان می شود.

راهنمای خرید میوه خشک عمده | قیمت میوه خشک | خرید میوه خشک | تولید میوه خشک | میوه خشک

راهنمای خرید میوه خشک عمده

برای خرید میوه خشک عمده باید با دید باز این کار را انجام داد. و باید خرید خود را از مجموعه هایی انجام دهید که معتبر هستند.مجموعه هایی که از نظر کیفیتی،در سطح بالایی کار می کنند و همچنین این توانایی را داشته باشند که محصولات را در ورن و حجم مورد نظر تامین کنند و باید از نظر بسته بندی،تنوع بسته بندی مناسبی داشته باشند.

بنابراین قبل ازخرید عمده میوه خشک باید کیفیت و رطوبت محصول و نوع بسته بندی را مشاهده کنید.

خریداران عمده میوه خشک در سراسر کشور به دو دسته تقسیم می شوند

1-خریداران میوه خشک برای بازار داخل کشور

تمام فروشگاه های خشکبار و عمده فروشان خشکبار،خریدار میوه خشک در سراسر کشور هستند. که به صورت حضوری و اینترنتی میوه خشک را به فروش می رسانند.

2-خریداران میوه خشک برای صادرات

خریداران میوه خشک برای صادرات،شرکت های صادرات میوه خشک و صادرکنندگان بزرگ میوه خشک و خشکبار هستند.که هر ساله حجم زیادی از این محصولات را به کشور های اروپایی و عربی صادر میکنند. کشور ایران در زمینه تولید بسیاری از میوه ها خودکفاست.و ما میوه های مختلف و با طعم و رنگ های متفاوتی را در تمام فصول در بازار میبینیم،که میتوان برای صادرات و صنایع تبدیلی مثل میوه خشک، از ظرفیت های آن بهره برد.

به این دلیل که بسیاری از محصولات فصلی هستند.پس با خشک کردن میوه ها در تمام فصل میتوان از ان استفاده کرد و طعم آن را چشید. و بسیاری از کشور ها در جهان وجود دارند که نمیتوانند میوه تولید کنند.این کشور ها میتوانند مشتریان اصلی میوه و میوه خشک عمده باشند.

نکات مهم خرید میوه خشک عمده و تهیه آن در منزل

در تهیه میوه خشک در منزل:

درست است که میوه خشک به صورت تازه مصرف نمی شود اما دلیل بر این نیست که میوه های خراب مانده در یخچال را خشک کنید.

1-بهتر است که شما میوه هایی را انتخاب کنید که بدون لک و خرابی باشند و همچنین طعم و مزه خوبی داشته باشند.

2-میوه هایی را انتخاب کنید که له یا خیلی رسیده نباشند.

3-میوه ها بر روی سینی توری بهتر و راحت تر خشک می شوند. شما میتوانید از توری پلاستیکی مخصوص خسک کردن میوه استفاده کنید.

4-برای نگهداشتن میوه خشک باید به دنبال ظرفی باشید که جریان هوای کمی به آن نفوذ کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم در مورد میوه خشک عمده اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم و شما دانستید که از زمان ها گذشته خشک کردن میوه ها رواج داشته است و همچنین از نحوه نگهداری آن هم مطلع شدید.شما میتوانید به سایت لیماک مراجعه کنید و نحوه خرید میوه خشک عمده را مشاهده کنید و آن را خریداری کنید.

با دنبال کردن پیج اینستاگرام لیماک فروت از اخرین اخبار این خوراکی خوشمزه و فروش های ويژه مطلع شوید.

مطالب مرتبط

13 نظرات

ارسال نظر

تهران-شهرقدس، ۴۵متری کلهر، روبه روی پمپ بنزین ثارلله، دفتر شهرک صنعتی زاگرس، طبقه۲-واحد۴

راه های ارتباطی

ایمیل: info@limakfruit.com

تلفن: 09108806391

تلفن2: 09196019589

© محتوای سایت لیماک با ذکر منبع بلامانع میباشد.کلیه حقوق محفوظ میباشد.

طراحی شده توسط ایران طراحی